Vampýrská akademie

17. května 2014 v 11:30 | Anne |  Knihy
První kniha, o které chci psát je samozřejmě Vampýrská akademie. Proč zrovna tahle? Protože mi tahle kniha změnila celý můj život.
Než jsem si přečetla VA, nikdy jsem nečetl... nebylo to tak, že bych knihy nenáviděla, ale říct, že jsem je měla ráda je moc silný slovo.
Jednou jsem jela s rodiče v létě na dovolenou do Chorvatska. Moje nová sousedka, která je o pár let starší mi tuhle knihu vnutila. Tehdy jsem milovala Twilight sagu, takže když se zmínila o tom, že děj je o upírech okamžitě jsem knihu vzala a odhodlala se k tomu, že ji přečtu. Upřímně .... moc velké naděje k tomu, že bych ji dočetla jsem nedávala.
Všichni leželi na pláži, opalovali se nebo si četli knihu nebo časopis. Já jsem měla všechny svoje časopisi prolistované asi 10x. Takže mi nezbylo nic jiného, než si vzít svoji půjčenou knihu. Nejdřív jsem si ji jenom tak prohlížela a pak se odhodlala k otočení na první stranu. Jakmile jsem začala číst, nemohla jsem přestat. Strašně moc mě zajímalo jak to dopadne s hlavními hrdiny. Tohle se mi ještě nikdy před tím nestalo. Než dovolená skončila knihu jsem měla přečtenou. TeĎ se divím, jak dlouho jsem ji mohla takhle číst. Dnes mám jednu knihu asi tak max na 2-3 dny. Většinou ji mám za jeden den přečtenou.
Když jsem se vrátila zpátky do Brna začala jsem škemrat, aby mi máma koupila další díl. Byla z toho tak vyvedená a nadšená, že její dítě čte, že mi ji hned šla koupit. Druhý díl jsem opět měla přečtený za jedn den. A takhle to pokračovalo i s dalšími díli a následně s dalšími knihami.
Dnes je moje máma ze mě na nervy, protože nechci k narozeninám nic jiného než knihy. Nikdo to nechápe. Všichni v mém věku k tomu ještě nedospěli. Asi se moje máma proklíná za den, kdy mi koupila ten druhý díl VA. Popravdě se jí ani nedivím. Knihy jsou hodně nákladné a v knihovně si je půjčovat nechci. Samozřejmě, že do knihovny chodím často a moc ráda, ale není nad pocit, že vlastníte svoje vlastní knihy. Jsou pro mě jako děti. Opatruju je. Možná už je to i bláznovství, ale dnes si život bez knih nedokážu představit.
Takže z tohoto důvodu je Vampýrská akademie moje nejoblíbenější kniha. Samozřejmě i kvůli tomu, jakým způsobem to spisovatelka Richelle MEad napsala.Od ní mám přečtené všechny knihy. A všechny jsou úžasné.
VA mě naplňuje, Je to naprosto úžasná kniha a já si jí moc vážím.
Ani není divu, že už má i svůj vlastní film. Není to nejlepší film, ale není ani špatný. Ovšem kniha je na 100 % lepší.
Ale teď k jejímu obsahu :Celou tuhle sérii knih napsala spisovatelka Richelle Mead. Podle mě je jedna z nejlepších.
Knihy jsou plné boje, lásky a přátelství.
Ve zkratce jde o dvě nejlepší kamarádky, které by pro sebe zemřeli. Obě dvě se potýkají se svým milostným život : a navíc... jsou to upíři.
Ale tohle není další trapná kniha o upírech a lovestory. Tahle kniha má ducha. A to doslova.
Hlavní hrdinka se jmenuje Rose Hathawy a její celoživotní úkol je chránit svoji nejlepší kamarádku, poslední z její rodiny princeznu Lissu Dragomir.
Lissa s Rose měly autonehodu, při které Rose společně s Lissinou rodinou zemřela. Jediná Lissa přežila. A díky svému nově objevenému daru éteru přivedla Rose mězi živé. Tím se mezi nimi utvořilo pouto.
Společně se chrání, smějí, hádají a milují se.
Nechci vám tady všechno spoilerovat, radši si tu knihu přečtěte. Slibuju vám, že tím nic neztratíte. Neznám člověka, který by o téhle knize řekl, že je trapná nebo nudná.
Ostatně to posuďte sami. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačíí Kačíí | Web | 17. května 2014 v 13:02 | Reagovat

Páni, jako kdby si četla moje myšlenky, taky jsem k VA přišla jen tak náhodou, v tý době jsem knížky měla ráda, ale četla jsem spíš romány, ale VA, mě ohromila tak moc, že to je k neuvěření. Každý díl mám přečtený už 5x, a hrozně se těím na prázdniny, protože tuhle sérii budu číst znova, protože tohle mě nikdy neomrzí. Taky mám všechny knížky od Richelle přečtený, teda kromě tý, co jí ted vyšla. Šachovnice X, ale už se na ní chystám. .) :)

PS: jsem ráda, že si mi napsala na můj mail, do affs tě ráda přijmu :) :)

2 Zuzka Zuzka | Web | 17. května 2014 v 21:21 | Reagovat

Přesně! Také VA naprosto miluji!
Knihy jsem četla sice už předtím (v sedmi mne tak sebral Vinnetou, že jsem od té doby nenapravitelná knihomolka:-D)
Richelle Mead je úžasná spisovatelka. Donutila mne i k tomu ještě před oficiálním vydáním překladu luštit knihy v aj:-)

3 Anne Anne | Web | 18. května 2014 v 9:39 | Reagovat

[1]: na Šachovnici X se taky už chystám :D a nemůžu se dočkat BL 5 :D
[2]: Jsem ráda, že to někdo vidí stejně jako já :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama